Rząd lekceważy uczniów, rodziców i nauczycieli - Małgorzata Kidawa-Błońska apeluje o decyzję ws. egzaminów

Ministerstwo Edukacji Narodowej wciąż nie informuje, czy tegoroczne egzaminy się odbędą. Trzyma uczniów, rodziców i nauczycieli w niepewności. Dlatego Koalicja Obywatelska składa projekt ustawy o nieprzeprowadzaniu w tym roku egzaminu ósmoklasisty. Apeluje także o przełożenie matur i szybką decyzję MEN w tej sprawie.

Zadaniem państwa w tym trudnym czasie jest ochrona polskiej gospodarki i miejsca pracy, ale rząd musi również pamiętać o uczniach, którzy do dziś nie wiedzą, na czym stoją.

 

 

Małgorzata Kidawa-Błońska zaznaczyła, że dotąd minister Jarosław Gowin i minister Dariusz Piontkowski nie zaproponowali żadnych rozwiązań. Zapowiedziała, że złoży projekt ustawy, który zakłada przesunięcie matur. - Zdalny system nauczania nie zdał egzaminu. Próbne egzaminy maturalne okazały się fikcją. Nie wszystkie dzieci mogły z tego w pełni skorzysta. Trzeba działać natychmiast. Uczniowie czekają na konkretną informację - mówiła.

W projekcie złożonym przez Koalicję Obywatelską mowa również, aby nie organizować w tym roku egzaminów ósmoklasistów. Rekrutacja do szkół średnich mogłaby się odbyć na podstawie konkursu świadectw.

Tylko uczciwe wybory