Bezpieczne Wybory - Małgorzata Kidawa-Błońska proponuje nowy termin wyborów prezydenckich

Wybory prezydenckie muszą być uczciwe i bezpieczne. Najważniejsze, by Polacy mogli wziąć w nich udział nie obawiając się o własne zdrowie. Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawia propozycje, które umożliwią organizację wyborów bez konieczności zmiany Konstytucji i rozpoczyna dziś polityczne konsultacje tych rozwiązań.

Wybory w maju nie będą ani bezpieczne, ani uczciwe. Dziś kandydatka na prezydenta rozmawiała z Porozumieniem Jarosława Gowina o tym, że wybory muszą być przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, a nie przez rząd i Pocztę Polską. Głosowanie korespondencyjne jest możliwe tylko wtedy, gdy zapewniona jest jego tajność i powszechność. Sposób zaproponowany przez PiS tego nie gwarantuje i odbiera prawo do głosowania Polonii.
- Byłam pierwszą, która mówiła, że wybory w maju nie mogą się odbyć. Obecnie mówią już o tym prawie wszystkie partie opozycyjne. Cieszę się, że nasze propozycje są konsultowane. Muszą zwyciężyć odpowiedzialność, przyzwoitość i zdrowy rozsądek - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

Tylko uczciwe wybory