Oni Wybory. My Życie - Małgorzata Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski o działaniach samorządu w obliczu koronawirusa

Temat wyborów jest dziś drugorzędny wobec problemów, które każdego dnia dotykają Polaków. Najważniejsze jest to, by skupić się dziś na ich rozwiązywaniu. Samorządy dają dziś przykład jak pomagać mieszkańcom w trudnym czasie kryzysu.

Od 16 marca zawieszone są zajęcia w żłobkach, przedszkolach i szkołach, nie znamy daty powrotu do placówek. Setki tysięcy dzieci w całej Polsce potrzebują ciepłego posiłku, który każdego dnia był zapewniony w szkole. Dlatego Miasto Stołeczne Warszawa uruchomiło kolejny program wsparcia dla dzieci i młodzieży. Wszystkie dzieci, które były objęte nieodpłatnym żywieniem w szkole, a nie korzystają z pomocy Ośrodków Pomocy Społecznej, mogą korzystać z paczek żywnościowych, w których znajdują się półprodukty do przygotowania ciepłych posiłków w domu lub z przygotowywanych obiadów. To rodzice decydują, z której formy pomocy chcą skorzystać. W tym trudnym czasie samorządy dbają o realne potrzeby ludzi. Samorządy, którym rząd nie zaproponował żadnej realnej pomocy.

- Dziś należy zajmować się prawdziwymi codziennymi problemami Polaków. Rządzący wybrali wybory. My wybieramy ŻYCIE. Życie i bezpieczeństwo Polek i Polaków - mówiła kandydatka na prezydenta.

Tylko uczciwe wybory