Rząd lekceważy maturzystów, nie odpowiada na ich listy i apele. Woli zajmować się wyborami

„Rząd lekceważy maturzystów, nie odpowiada na ich listy i apele. Woli zajmować się wyborami” - Małgorzata Kidawa-Błońska o brakuje decyzji rządu ws. matur

Maturzyści nadal nie znają konkretnego terminu egzaminów. Stres spowodowany odwlekaniem decyzji przez rząd jest ogromny - zarówno dla nich, jak i rodziców oraz nauczycieli.

Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała z tegorocznymi maturzystami o ich obecnej sytuacji.

W wideokonferencji wzięli udział:

Jakub Kostrz - Wieliczka
Kuba Głogowiec - Katowice
Wiktoria Jędroszkowiak - Poznań
Gabriela Polak - Poznań
Jakub Ginalski-Gagat - Stalowa Wola
Karol Pawełko - Kraków
Karolina Szymkiewicz - Małogoszcz
Dawid Szala - Warszawa
oraz europosłanka Elżbieta Łukacijewska

Po wideokonferencji odbyła się konferencja prasowa z udziałem maturzystów. - Chcemy zdać egzaminy bezpiecznie. Ostatnie czego chcemy, to 2 tygodnie po maturze trafić na OIOM i nie móc zdawać kolejnych egzaminów, bo rząd nie zorganizował tego w dobry sposób - mówiła Julianna, tegoroczna maturzystka.

Z kolei Maksymiliana zaznaczył, że najbardziej uciążliwe dla niego jest oczekiwanie. - Nie znamy konkretnego terminu, w związku z tym nie jesteśmy w stanie przygotować się do egzaminu, tak jak byśmy tego chcieli. Nie wiemy, co z rekrutacją na studia. Nie wiemy nic. Jesteśmy zdenerwowani i bezradni - dodał.

Młodzi ludzie, którzy wchodzą w dorosłość, żyją w wielkiej niepewności. Maturzyści oczekują jasnej, konkretnej informacji. Nie można odkładać tej decyzji w nieskończoność. Natomiast rząd woli zajmować się wyborami - mówiła Małgorzata-Kidawa Błońska.

 

Tylko uczciwe wybory