„To była instrukcja, jak zarejestrować się jako osoba bezrobotna” - Małgorzata Kidawa-Błońska o informacji rządu ws. pracowników transgranicznych

Na terenach przygranicznych trwa protest. Pracownicy transgraniczni i ich rodziny domagają się zniesienia 14-dniowej kwarantanny. Mogą też być przebadani na obecność koronawirusa, żeby mieć pewność, że nie są zagrożeniem dla innych - ale rząd takiego rozwiązania nie przyjmuje. Małgorzata Kidawa-Błońska zabrała głos w debacie sejmowej ws. informacji rządu na temat sytuacji pracowników transgranicznych.

Tysiące osób nie może dojechać do pracy, inni zostali za granicą i nie mogą wrócić do swojego domu. - Matka samotnie wychowująca dzieci musiała zostać w Niemczech, bo gdyby wróciła do kraju, straciłaby pracę. Od miejsca pracy dzieli ją 800 metrów - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie.

Wcześniej kandydatka na prezydenta rozmawiała z kobietami, które mieszkają na terenach przygranicznych. Opowiedziały one swoje dramatyczne historie i prosiły o interwencję w ich sprawie.

Tylko uczciwe wybory