"Wybory w czasie epidemii byłyby działaniem zbrodniczym" – Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesza kampanię i wzywa do bojkotu wyborów 10 maja

- Mówienie, że wybory mogą odbyć się 10 maja jest po prostu niegodziwe. Ludzie nie mogą przyjść na wybory i ryzykować swojego życia i zdrowia! – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas konferencji prasowej, na której ogłosiła zawieszenie swojej kampanii w związku z epidemią koronawirusa. O podobne działanie zaapelowała do pozostałych kandydatów. Do wyborców zwróciła się o bojkot wyborów, jeżeli te odbędą się 10 maja.

Kandydatka na prezydenta zwróciła się do swoich konkurentów oraz do wszystkich wyborców z jasnym przesłaniem –wybory w czasie, gdy po kraju rozprzestrzenia się epidemia byłyby śmiertelnym zagrożeniem dla milionów Polaków. Zarówno dla tych, którzy pracowaliby w komisjach obwodowych, jak i tych, którzy przyszliby do nich zagłosować. Dlatego po raz kolejny zwróciła się do rządzących, aby wybory zostały zorganizowane w czasie, w którym będzie to bezpieczne dla obywateli. - Wybory muszą być przełożone. Apeluję do wszystkich Polaków: 10 maja zostańcie w domu. Wasze życie i zdrowie jest najważniejsze! – mówiła kandydatka na prezydenta.

Zaznaczyła też, że w obecnej, dramatycznej sytuacji, kiedy rośnie liczba zachorowań, nie ma miejsca na zwyczajne zmagania polityczne i normalną kampanię. Nie tylko dlatego, że wprowadzane są kolejne ograniczenia sanitarne, ale też ze względu na to, że gdzie indziej powinna zostać skierowana energia polityków i wszystkich Polaków. – Jako naród, jako wspólnota, stanęliśmy przed niebezpieczeństwem, które nie ma precedensu w naszej najnowszej historii. Zagrożone jest życie, zdrowie oraz byt Polek i Polaków. Nie ma dziś w Polsce innego zadania niż walka z epidemią i jej skutkami – podkreśliła Małgorzata Kidawa-Błońska w opublikowanym liście otwartym. ZOBCZ TUTAJ.

Jeśli popierasz stanowisko Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i jesteś przeciwko organizowaniu wyborów w trakcie epidemii koronawirusa, dołącz do bojkotu – umieść na swoim zdjęciu profilowym specjalną nakładkę i udostępnij ją swoim znajomym!

Tylko uczciwe wybory