Bezpieczna rodzina - projekt ustawy gwarantujący szersze wsparcie dla rodzin w czasie zawieszenia pracy placówek oświatowych w związku z koronawirusem

Koronawirus dotarł do Polski i coraz mocniej wpływa na życie każdego z nas. Dziś, po decyzji rządu o czasowym zawieszeniu działalności placówek oświatowych, w trudnej sytuacji znalazło się wielu rodziców. Choć rząd deklaruje, że zapewni im zasiłki, dotyczy to tylko pewnej grupy rodziców. – Polskie rodziny muszą czuć się bezpiecznie – odpowiada Małgorzata Kidawa-Błońska. I przedstawia swoją propozycję.

Kandydatka na prezydenta odniosła się do działań rządu, który na porannej konferencji prasowej poinformował o zawieszeniu działania publicznych i niepublicznych placówek oświatowych. Premier i ministrowie zapewniali, że rodzice uzyskają zasiłek opiekuńczy – dotyczy to jednak tylko rodziców dzieci poniżej 8. roku życia. Ogromna grupa pozostaje więc bez żadnego wsparcia państwa. – Proponujemy 100% rekompensaty dla rodziców wszystkich dzieci chodzących do szkół podstawowych. Nie może być tak, że 9-letnie dziecko zostaje samo, bo rodzice muszą pracować, żeby mieć środki na życie – uzasadniała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Zadeklarowała też, że w celu jak najszybszego przyjęcia potrzebnych rozwiązań zawnioskowała do marszałek Sejmu o jak najszybsze zwołanie posiedzenia. – Sprawa jest poważna. Musimy działać szybko, żeby Polacy zostając z dziećmi w domu czuli się bezpiecznie – mówiła kandydatka na prezydenta.Zapis transmisji konferencji możecie obejrzeć na Facebooku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej:


Tylko uczciwe wybory