Małgorzata Kidawa-Błońska powołała zespół ds. monitorowania zagrożenia koronawirusem

4 marca został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w Polsce. Od razu na nową sytuację zareagowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Małgorzata Kidawa-Błońska powołała zespół ds. monitorowania zagrożenia koronawirusem

Rano kandydatka na prezydenta skontaktowała się z marszałkami województw, aby omówić stan przygotowania samorządów i ich potrzeby. Była też w kontakcie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Podczas konferencji prasowej w Kutnie ogłosiła też powołanie zespołu ds. monitorowania zagrożenia koronawirusem. – W naszym zespole będą samorządowcy, epidemiolodzy oraz eksperci od zarządzania kryzysowego, żebyśmy na bieżąco mieli pełną informację – zapowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Stwierdziła też, że aby skutecznie walczyć z rozprzestrzenianiem się choroby, należy działać wspólnie, ponad politycznymi podziałami. – W sprawie przeciwdziałania epidemii powinniśmy działać razem. Jak dotąd ta współpraca układa się dobrze, bo wszyscy rozumiemy, że to jest problem nas wszystkich – oceniła.

Przypomnijmy, że jeszcze przed potwierdzeniem pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska podejmowała aktywne działania w celu lepszego przygotowania państwa na tę ewentualność. To m.in. projekt zmiany ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu chorób i zakażeń złożony 14 lutego przez klub Koalicji Obywatelskiej. Do tej pory projekt nie został jednak rozpatrzony.Małgorzata Kidawa-Błońska brała też aktywny udział w dyskusji nad rządową specustawą dotyczącą koronawirusa, wspólnie z klubami opozycyjnymi skutecznie forsując szereg poprawek zabezpieczających prawa obywateli.Zapis transmisji z konferencji przed Centrum Seniora w Kutnie możecie obejrzeć na Facebooku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej:


Tylko uczciwe wybory