„Kolejny dzień, kolejne wspólne odpowiedzi na to, co w Polsce najważniejsze” – Małgorzata Kidawa-Błońska w Wielkopolsce

Czwartek Małgorzata Kidawa-Błońska spędziła w Wielkopolsce, odwiedzając aż 7 miejscowości. Był czas, aby uczcić bohaterów Powstania Wielkopolskiego, był czas, aby porozmawiać o sprawach najważniejszych, był w końcu czas, żeby wymienić się pozytywną energią z mieszkańcami regionu.

Kolejny dzień, kolejne wspólne odpowiedzi na to, co w Polsce najważniejsze – Małgorzata Kidawa-Błońska w Wielkopolsce

Rano kandydatka na prezydenta gościła w Obornikach, gdzie wybrała się na miejskie targowisko. – To kolejny dzień, kolejne pytania i kolejne wspólne odpowiedzi na to, co w Polsce najważniejsze – mówiła podczas konferencji prasowej. W licznych rozmowach z mieszkańcami dominował oczywiście temat drożyzny i wysokich podatków. Nie zabrakło też rozmów o stanie służby zdrowia. Małgorzata Kidawa-Błońska wspólnie z towarzyszącymi jej wolontariuszami rozdawała materiały wyborcze – kampanijne ulotki i gazetki.

 


Następnie wicemarszałek Sejmu pojechała do Obrzycka, gdzie złożyła wieniec pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, a także odwiedziła lokalną przychodnię. To kolejne miejsce, w którym służba zdrowia okazała się jednym z najważniejszych tematów dla lokalnej społeczności.

W Szamotułach, Lubaszu i Czarnkowie Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się z mieszkańcami, rozdawała im materiały wyborcze, a także – wspólnie z wolontariuszami – zbierała podpisy poparcia pod swoją kandydaturą. Wszystkiemu towarzyszyły uśmiechy i świetna, pozytywna atmosfera!Tradycyjnie już nie zabrakło spotkań otwartych. Tym razem odbyły się w Trzciance i Pile. To pierwsze spotkania otwarte od czasu, gdy minister zdrowia potwierdził pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce – dlatego podczas spotkań z Małgorzatą Kidawą-Błońską ich uczestnicy mogą skorzystać z materiałów informacyjnych z zaleceniami na temat przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się epidemii.Temat koronawirusa i pierwszego przypadku wystąpienia choroby w Polsce był też jednym z istotnych tematów rozmów podczas wszystkich dzisiejszych spotkań naszej kandydatki. Zwróciła uwagę na to, że najbardziej Polacy potrzebują w tej chwili rzetelnej informacji. – Polacy, kiedy mają informację, wiedzą, jak mają działać i nie ulegają panice – oceniła. Zaapelowała też do rządu o wsparcie dla władz lokalnych w walce z koronawirusem. – Mam nadzieję, że rząd zrealizuje swoje obietnice i wesprze samorządy. Rozmawiałam z ministrem Szumowskim i zapewnił, że pieniądze dla samorządów znajdą się szybko – relacjonowała.

To kolejna wizyta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w roli kandydatki na prezydenta w województwie wielkopolskim. Wcześniej odwiedziła region 5 lutego, spotykając się z przedsiębiorcami i rolnikami. To także region, w którym nasza kandydatka notuje dobre wyniki sondażowe – według badania, które opublikował „Głos Wielkopolski” wskazują, że gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska zmierzyła się w II turze z Andrzejem Dudą, mogłaby liczyć na 57,3% poparcia wśród wyborców z Wielkopolski. To 14,6 punktów procentowych więcej niż deklarowane poparcie dla Andrzeja Dudy.

Regionalne wyniki dla województwa wielkopolskiego są częścią ogólnopolskiego badania Polska Press Grupy i Dobrej Opinii przeprowadzonego w dniach 10-14 lutego.

Tylko uczciwe wybory