Partia Zieloni popiera Małgorzatę Kidawę-Błońską

Kolejne środowiska polityczne i społeczne popierają kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich! Do tego grona dołącza Partia Zieloni. Taką decyzję podjęła Rada Krajowa partii, a ogłosiła ją przewodnicząca ugrupowania na wspólnej konferencji z naszą kandydatką.

Partia Zieloni popiera Małgorzatę Kidawę-Błońską

- Szczerze wierzymy, że zmiana w Pałacu Prezydenckim jest możliwa. Otwartość na dialog, spokój, rozwaga i wysoka kultura osobista – to są cechy prawdziwej prezydent. To są cechy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. To są cechy głowy państwa – mówiła przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz. Jej ugrupowanie zdecydowało się poprzeć kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich.

– Będziemy wspierać w kampanii, a także w późniejszych działaniach, silną kobietę, która poprowadzi Polskę ku pewnej przyszłości – Panią Małgorzatę Kidawę-Błońską – mówiła Małgorzata Tracz. Zapowiedziała też, że z ramienia jej ugrupowania sztab naszej kandydatki na prezydenta wesprze współprzewodniczący Partii Zieloni Wojciech Kubalewski, posłanka Urszula Zielińska, Andrzej Perkowski, Michał Suchora, Krystyna Boczkowska oraz Ewa Sufin-Jacquemart.

- Tematy, o których rozmawialiśmy dyskutując na temat naszej współpracy to te same tematy, które Polacy poruszają na wszystkich spotkaniach – wolności obywatelskie, ochrona zdrowia, klimat. Cieszę się, że wiemy, co chcemy zmienić i wierzę, że po wyborach będzie nam to zrobić łatwiej – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. – Wszystkim serdecznie dziękuję, szczególnie za chęć zaangażowania się w moją kampanię wyborczą.

Partia Zieloni to kolejne ugrupowanie, które zdecydowało się poprzeć kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. Jako pierwsza, w drodze wewnętrznych prawyborów, poparła ją Platforma Obywatelska. Następnie jej kampanię decydowały się poprzeć Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska.

Zapis transmisji z konferencji prasowej, na której swoje poparcie zadeklarowała Partia Zieloni, możecie obejrzeć na Facebooku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej:


Tylko uczciwe wybory