„Mamy Konstytucję – my, Polacy, musimy ją czcić!” – 103-letnia Pani Aurelia bohaterką spotkań w kujawsko-pomorskim

Kampania prezydencka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej dociera do kolejnych regionów Polski. 18 lutego nasza kandydatka ponownie udała się do województwa kujawsko-pomorskiego. Z mieszkańcami regionu rozmawiała o strategii jego rozwoju, służbie zdrowia oraz swojej wizji prezydentury. Niespodziewaną bohaterką dnia okazała się pewna 103-latka z Łubianki.

Pani Aurelia podczas spotkania z kandydatką na prezydenta w swojej rodzinnej miejscowości podeszła do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z egzemplarzem Konstytucji RP, który kiedyś otrzymała od… samej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Konstytucja okazała się nie być dla Pani Aurelii jedynie rekwizytem. – Mamy Konstytucję – my, Polacy, musimy ją czcić! – stwierdziła stanowczo.

Podczas wizyty w regionie nasza kandydatka na prezydenta zawitała też do Włocławka i tamtejszego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego. To kolejna placówka ochrony zdrowia, która przez niedofinansowanie nie służy lokalnej społeczności tak, jak by mogła. – Pacjenci powinni stawiać się na wizytę co 3-4 miesiące, a słyszą, że w kolejce muszą czekać rok albo więcej – mówił na konferencji prasowej dr Piotr Plecka, kierujący na co dzień w Centrum.

Braki w finansowaniu placówek służby zdrowia w całym kraju są tym bardziej bulwersujące, że rządzący lekką ręką przeznaczyli głosami swoich posłów 2 mld zł na „rekompensatę” dla TVP. I to brew propozycjom opozycji, by te środki przeznaczyć na leczenie onkologiczne. – Ludzie czekają tu i teraz na te pieniądze, rodzice, dzieci chorych apelują o te pieniądze. I prezydent musi tego głosu wysłuchać – mówiła stanowczo Małgorzata Kidawa-Błońska. – Ja już nie wierzę, że prezydent tę ustawę zawetuje. Ale niech wie, że każdy Polak i każda Polka zapamiętają mu, że te pieniądze przeznaczył na propagandę, a nie na leczenie ludzi.

Nasza kandydatka na prezydenta widziała się też na spotkaniach otwartych z mieszkańcami Nakła nad Notecią i Sępólna Krajeńskiego. Frekwencja jak zwykle dopisała, podobnie jak atmosfera wzajemnego zrozumienia i szacunku – tak typowa dla spotkań na kampanijnej trasie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, a tak rzadka w polskim życiu politycznym ostatnich lat. – Potrzebna jest prawdziwa zmiana, dokona się dzięki Waszemu zaangażowaniu! – przekonywała wicemarszałek Sejmu.

Możemy dokonać tej zmiany – wspierajmy Małgorzatę Kidawę-Błońską w drodze do zwycięstwa w wyborach prezydenckich! Do zobaczenia na kolejnych przystankach kampanijnej trasy!

Tylko uczciwe wybory