Płock, Milewko, Sierpc – Małgorzata Kidawa-Błońska na Mazowszu

Za nami kolejny intensywny dzień na kampanijnej trasie drużyny #Kidawa2020! Nasza kandydatka na prezydenta rozmawiała z mieszkańcami województwa mazowieckiego. Frekwencja znów była znakomita – w Sierpcu chętnych do spotkania z Małgorzatą Kidawą-Błońską było tak wielu, że w ostatniej chwili trzeba było zmienić salę na większą!

Dzień nasza kandydatka rozpoczęła w Płocku, gdzie spotkała się z seniorami. Tematem przewodnim były oczywiście kwestie służby zdrowia, szczególnie w kontekście skandalicznej decyzji rządzącej większości o przekazaniu 2 mld zł na „rekompensatę” dla TVP zamiast na leczenie osób chorych na raka. – Co z tymi dwoma miliardami? – pytali uczestniczący w spotkaniu seniorzy. - Codziennie będziemy apelować do Andrzeja Dudy, żeby zawetował tę ustawę. Dla mnie wybór jest oczywisty. Zdrowie i bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze – odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Ta kwestia była również głównym tematem konferencji prasowej. Kandydatka na prezydenta zaapelowała do Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy przyznającej 2 mld zł na propagandę zamiast na leczenie ciężko chorych Polaków. – Panie prezydencie, żądam, aby zawetował Pan tę ustawę! Jeżeli jest Pan taki dobry, to wygra Pan te wybory bez pomocy od TVP. Chorzy na raka potrzebują tych środków bardziej! – mówiła stanowczo Małgorzata Kidawa-Błońska.

Następnie nasza kandydatka w wyborach prezydenckich udała się do Milewka – w tej niewielkiej miejscowości w gminie Zawidz mieszka 100 osób. Ponad połowa z nich postanowiła przyjść na spotkanie z Małgorzatą Kidawą-Błońską!

Kolejnym przystankiem na kampanijnej trasie po Mazowszu był Sierpc. Co prawda poprzednie spotkania w innych regionach Polski zdążyły nas przyzwyczaić do tego, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale po raz pierwszy było ono tak wielkie, że konieczna była zmiana sali na większą! Na szczęście i z tym problemem udało nam się poradzić i wszyscy zainteresowani znaleźli dla siebie miejsce. Spotkanie w Sierpcu to nie tylko fenomenalna frekwencja, ale też mnóstwo pozytywnej energii i entuzjazmu, jaki mieszkańcy chcieli przekazać naszej kandydatce na prezydenta – zobaczcie sami:

Pełna sala oczekiwała na Małgorzatę Kidawę-Błońską także na wieczornym spotkaniu otwartym w Płocku. Odpowiedziała m.in. na pytanie, dlaczego zdecydowała się kandydować w wyborach prezydenckich. – Bo dłużej nie mogę patrzeć na to, co dzieje się w Polsce. Zbytnio zależy mi na naszym kraju, żeby patrzeć na podziały, niszczenie wartości. Nie mogę dłużej patrzeć na to, że łamana jest Konstytucja – tłumaczyła wicemarszałek Sejmu. – Jesteśmy dumni z Polski i chcielibyśmy, żeby była postrzegana jako wspaniały kraj! 

Kampanijna trasa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej trwa. Następnym regionem, który odwiedzi nasza kandydatka na prezydenta, będzie województwo kujawsko-pomorskie. Do zobaczenia!

Tylko uczciwe wybory