Tradycja, nowoczesność, przedsiębiorczość. Małgorzata Kidawa-Błońska w Wielkopolsce

Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Wielkopolskę. Kandydatka na prezydenta odwiedziła lokalnych przedsiębiorców i rolników, a na koniec dnia podczas otwartego spotkania rozmawiała z mieszkańcami Chodzieży.

Tradycja, nowoczesność, przedsiębiorczość. Małgorzata Kidawa-Błońska w Wielkopolsce

W Wirach Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła pana Jacka, który prowadząc swój biznes pielęgnuje jednocześnie tradycję. Jego „To nie jest piekarnia” przygotowuje chleb według pradawnych przepisów. Pan Jacek poczęstował naszą kandydatkę swoimi wypiekami. Rozmawiali też o tym, jak państwo może ułatwić rozwój polskim przedsiębiorcom.Następnie wicemarszałek Sejmu udała się do Chrzypska Wielkiego, gdzie odwiedziła Pana Bogdana – lokalnego przedsiębiorcę, producenta najwyższej jakości tulipanów. Kiedyś uczył się swojego fachu w Holandii, dziś to Holendrzy przyjeżdżają do niego robić zakupy. – Ludzie pracy są w Polsce niedoceniani. Musimy stworzyć im warunki do rozwoju – uważa Małgorzata Kidawa-Błońska. To w Chrzypsku, wśród tulipanów hodowanych przez Pana Bogdana, do naszej kandydatki dotarła informacja o oficjalnym potwierdzeniu daty wyborów prezydenckich, które odbędą się 10 maja.W Wielkopolsce stawia się też na technologie przyszłości – tak jak w Kwilczu, gdzie przy wsparciu środków unijnych powstała farma fotowoltaiczna. To przykład dobrego działania tamtejszych samorządowców, którzy mądrze korzystają z funduszy UE i inwestują w ekologiczne rozwiązania. – Odnawialne źródła energii to przyszłość, która pozwoli powstrzymać degradację ekologiczną Polski – oceniła nasza kandydatka na prezydenta.Województwo wielkopolskie jest też jednym z licznych regionów, do których dotarł problem ASF (afrykański pomór świń), który wciąż rozprzestrzenia się przez opieszałość i nieprzemyślane działania rządu i prezydenta. Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła gospodarstwa w Izdebinie i Lubosinie. Po rozmowie z tamtejszymi rolnikami miała jasne stanowisko co do tego, jak państwo powinno wspierać rolników w walce z tym problemem. – Bioasekuracja gospodarstw, która jest głównym narzędziem do walki z ASF, musi być finansowana w 100 % z budżetu państwa – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska.Intensywny dzień nasza kandydatka zakończyła w gminie Chodzież. Najpierw odwiedziła fabrykę mebli w Podaninie, a następnie spotkała się z mieszkańcami w lokalnym Centrum Senioralnym. Sala – znowu! – była wypełniona po brzegi. Uczestnicy pytali o plany na kampanię wyborczą, mówili też wiele o pogłębiających się w Polsce podziałach. - Nie powinno mieć dla nas znaczenia to z jakiej ktoś jest partii, tylko to czy jest przyzwoitym i uczciwym człowiekiem. Te podziały są bardzo niebezpieczne – oceniła Małgorzata Kidawa-Błońska i zapewniła, że jej celem jest ponowne przekonanie Polaków do tego, by myśleć o tym, co wspólne. - Jeżdżę po Polsce, żeby słuchać i dowiedzieć się od ludzi co chcemy, co możemy wspólnie zrobić i co musimy zrobić, żebyśmy zaczęli ze sobą rozmawiać i próbowali żyć ze sobą w jednym kraju w miarę przyjaźnie.


Kandydatka na prezydenta zapowiedziała też, że w czasie kampanii odwiedzi jeszcze Wielkopolskę – a zatem do zobaczenia na kampanijnym szlaku!

Tylko uczciwe wybory