Polska znów może być wśród liderów UE! Spotkanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem

Z dwudniową wizytą przyjechał do Polski prezydent Republiki Francji Emmanuel Macron. W pierwszym dniu jego pobytu w naszym kraju spotkała się z nim kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska.

Głównym tematem rozmowy polityków była sytuacja w Unii Europejskiej – zarówno w kontekście dokonującego się właśnie Brexitu, jak i antyeuropejskich nastrojów podsycanych przez część rządów państw członkowskich, w tym przez ekipę rządzącą od 2015 roku w Polsce. Zarówno prezydent Macron, jak i kandydatka na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska pozostają zwolennikami integracji europejskiej i szerokiej współpracy w ramach UE. Razem jesteśmy mocniejsi, razem stanowimy znacznie większą siłę gospodarczą i polityczną, niż którekolwiek z państw członkowskich samodzielnie.

- Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem – oceniła wicemarszałek polskiego Sejmu. Jednym z wyzwań nowego prezydenta po majowych wyborach będzie niewątpliwie odbudowanie pozycji Polski w UE, w tym szczególnie odbudowa relacji z kluczowymi partnerami. Relacji, którym tak szkodzi antyeuropejska polityka rządu PiS i Andrzeja Dudy i konkretne szkodliwe decyzje tej ekipy – jak np. zerwanie negocjacji na zakup francuskich śmigłowców dla polskiej armii. Odbudowa dobrych stosunków z Francją to ważny krok w kierunku przywrócenia Polsce należnego jej miejsca wśród kluczowych państw UE, aktywnie kształtujących przyszłość wspólnoty.

Tylko uczciwe wybory